pondělí 25. října 2010

Kevin podruhé ...


Tak nám Kevin Dallimore vydal ve spolupráci s nakladatelstvím Foundry Books svou druhou knihu pro všechny nadšence wargamingu. Jedná se o úctyhodné dílo tloušťky i váhy telefonního seznamu, ve kterém se snaží Kevin více rozvíjet témata zmiňovaná v jeho první publikaci. To znamená , že se více a podrobněji věnuje konverzím, dioramám nebo vytváření různých terénů. Při ukázkách jednotlivých postupů si bere na pomoc známější či méně známé malíře figurek a velmi mě těší, že se obrátil i na Emila Horkého. Škoda je, že Emilovi byla přisouzena , z mého pohledu, poměrně nepříliš zajímává figurka ogra, která mu neumožnila ukázat, co a jak s barvami dokáže.
Apropos, ogři a spol... Zklamáním pro mě je, že publikace se více než z 1/3 věnuje malování či konvertování fantasy a science fiction.Tedy odvětvím, které jsou více než dokonale pokryté např.publikacemi od Games Workshopu. A co bych ještě knize vytkl je skutečnost, že vykrádá a kopíruje již dříve uveřejněné "jak na to" - malování pikenýra , uveřejněné původně v pravidlech "1645" a francouzského granátníka z pravidel "Napoleon" ( obě zmiňované publikace jsou samozřejmě z dílny Foundry Books ).
Mé subjektivní hodnocení - 70%

1 komentář:

  1. Původně jsem dělal dvě figurky, toho Orca a Vikinga. Viking se asi nehodil do konceptu. Ten nabízel větší hrací pole pro malování. Ale celkem to hodnotím jako úspěch dostat se do "elitní" evropské skupiny malířů figurek.

    OdpovědětVymazat