pondělí 7. ledna 2013

Armypainter, Old Glory and ECW Irish ...Díky vánočním svátkům jsem měl možnost a čas "doexperimentovat" s Armypainterem a dokončit s jeho pomocí dvě malé jednotky pro období ECW nebo případně i TYW. Pro případ nezdaru jsem použil své staré figurky skotských mušketýrů od Old Glory, o kterých jsem předpokládal, že je nikdy nebudu mít ani chutˇ a také ani odvahu realizovat ( např. ty čtvercové profily hlavní od mušket jsou opravdu "boží" ... ). A vzhledem k tomu, že jsem měl zároveň k dispozici velmi pěkný set ECW vlajek od Flags of War pro Montroseho Iry , rozhodl jsem se při výběru obou regimentu právě pro ně.


Je mě jasné , že mě teď všichni zastánci naprosté historické reality a členové WFP ( Wargames Fashion Police ) mohou kamenovat za to , že Irské brigády vypadaly jinak, že měly jinak barevné uniformy ( apropo jak ? ) , že mé jednotky postrádají pikemany ( já mám naopak trochu pochybnosti o tom, jak by se Irové plahočili po celé ty dlouhé měsíce  nahoru a dolů po skotské vrchovině s dlouhými píkami ) a vůbec, že vše bylo jinak , ale jsem už předem s tímto faktem a mým pokleskem, resp. omylem smířen  :-)

Doplnil jsem několika málo figurkami od TAG, Warlord Games a Foundry

Každopádně to byla pro mě velká zábava, možnost si vyzkoušet něco nového a přesvědčit se nakonec o tom, že raději zůstanu při starém, tj. Armypainter je sice fajn, ale jak jsem již psal,  finální a poněkud jednotně "nahnědlý" vzhled se nemusí líbit až tak úplně každému .

Ještě schází "terénní úpravy"

3 komentáře:

  1. Lovely Irish Confederate figures there! Velmi hezké :-)

    OdpovědětVymazat
  2. To vypadá dobře, takhle na obrázku bych řekl velmi dobře. Doufám, že je někdy uvidím v realitě na bitevním poli. :)

    OdpovědětVymazat