středa 10. března 2010

Pod znakem orlaNový knižní tip pro všechny fanoušky vojenských románů ! Na českém trhu se v posledních dnech konečně objevila první kniha série Quintus Licinius Cato od známého anglického spisovatele Simona Scarrowa. Komu se stejně jako mě líbí knihy Bernarda Cornwella, nemůže udělat zakoupením tohoto románu chybu. Simon Scarrow je vystudovaný historik , specializovaný na římské období a na jeho knihách je to poznat. Hrdiny jeho románů jsou dva římští vojáci - centurio Lucius Cornelius Macro a jeho mladý optio Quintus Licinius Cato, příslušníci II.legie Augusta. S oběma prožijete napínavé příběhy, prošpikované krvavými boji s Germány u Rýna a následně s obyvateli britských ostrovů v době římské invaze.
Na západ od naší hranice ( především v UK ) se jedná o velmi populárního autora a firma Warlord Games, resp. náš milovaný a neúnavný Paul Hicks, věnovala oběma hrdinům i jeden sculpt v své řadě Ancient armies ( doufám, že jeho publikováním neporuším nějaká autorská práva... ).
Takže opakuji - vyšla špičková kniha,navíc ve velmi dobrém překladu, jejíž četba by měla být pro všechny fandy historie povinností !!!

Žádné komentáře:

Okomentovat